7 výhod spolupráce so spoločnosťou, ktorá zabezpečuje zber použitého oleja

Pokiaľ prevádzkujete gastro podnik, s veľkou pravdepodobnosťou sa nezaobídete bez jedlých tukov a olejov. Tie sú mimoriadne dôležitou surovinou pri príprave mnohých obľúbených jedál. Zároveň však podliehajú prísnym zákonom, ktoré upravujú ich likvidáciu. Ak s nimi nechcete mať zbytočne veľa starostí, oplatí sa spolupracovať so spoločnosťou zabezpečujúcou zber použitých olejov a ďalšie dodatočné služby – napríklad s nami. Aké cenné výhody vďaka tomu získate?

male chef pouring sunflower oil from bottle pan stove preparing frying liquid make delicious gourmet meal professional man cooking meat organic vegetable recipe close up
Zdroj obrázka: freepik.com

1. Splnenie legislatívnych povinností

Kým v minulosti sa použitým olejom nevenovala taká veľká pozornosť, v dnešnej dobe je ich likvidácia prísne regulovaná zákonmi. Obce majú povinnosť zabezpečiť ich zber z domácností, aby neboli vylievané do kanalizácie a nedostali sa tak do životného prostredia. Pre gastro podniky však platia špecifické pravidlá.

Vyhnite sa vysokým pokutám

Ekologickú likvidáciu použitých rastlinných olejov z gastro prevádzok nemajú na starosti obce a mestá. Jednotlivé podniky si ju musia zabezpečiť osve. Za nesplnenie si tejto povinnosti môže byť uložená vysoká pokuta. Pokiaľ sa rozhodnete spolupracovať s nami, máte istotu, že splníte všetky najnovšie legislatívne požiadavky. Vystavíme vám potvrdenie o ekologickej likvidácii oleja, ktoré viete predložiť úradom alebo kontrolórom.

Nezabúdajte: Použitý jedlý olej nikdy nevylievajte do odtoku alebo toalety. Taktiež ho nelejte do nádob na odpadky. Panvice pred umývaním vo vode poriadne utrite handričkou, aby sa do kanalizácie nedostali ani malé zbytky oleja. Okrem toho, že použitý olej môže pri nesprávnej likvidácii znečisťovať životné prostredie a podzemné vody, dokáže nepriaznivo prispievať aj k upchávaniu potrubí.

2. Už žiadne zdĺhavé odvážanie použitých olejov

Pokiaľ nemáte uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou, ktorá odváža použitý olej, musíte ho pravidelne nosiť na stanovené zberné miesta. To je, samozrejme, nepraktické a zdĺhavé. Nielenže vás to stojí nemálo času, ale taktiež musíte počítať so zbytočnými nákladmi na cestu. A aby toho nebolo málo, odvoz musíte naplánovať do vašich procesov, čím si zbytočne skomplikujete fungovanie.

Naopak, ak využívate naše služby, nemusíte vlastniť dodávku ani iný automobil na odvážanie použitého oleja. Môžete sa vo vašej prevádzke pokojne venovať iným aktivitám, ktorými prispejete k napredovaniu vášho podnikania. My prídeme až k vám a o celý odvoz sa postaráme.

3. Minimum papierovania

Vieme, že ako prevádzkovateľ gastro podniku máte na starosti veľké množstvo zmlúv, dokumentov a iných „papierovačiek“. Práve preto sme si naše firemné procesy nastavili tak, aby sme vás odbremenili od zbytočných povinností. Keď si chcete objednať odvoz použitého oleja, prípadne potrebujete vyzdvihnúť kuchynský odpad, stačí nám zavolať alebo napísať e-mail.

Uvediete adresu vašej prevádzky, množstvo použitého oleja, ktorý chcete dať ekologicky zlikvidovať, a následne sa už o nič ďalšie nemusíte starať. Naši pracovníci prídu použitý jedlý olej vyzdvihnúť priamo do vašich priestorov, pričom vám odovzdajú zmluvu o jeho ekologickej likvidácii. Tou sa môžete v prípade potreby preukázať na úradoch.

chief cook holds pork meat fry pan kitchen
Zdroj obrázka: freepik.com

4. Odvoz oleja bez zdĺhavého čakania

Zakladáme si na flexibilite. Keď nás kontaktujete s požiadavkou na odvoz použitého oleja, spoločne nájdeme najskorší možný termín, kedy ho vieme prísť vyzdvihnúť. Samozrejme, čas vyzdvihnutia dokážeme prispôsobiť vašim požiadavkám. Nemusíte sa tak obávať, že budete čakať niekoľko týždňov, v dôsledku čoho by sa vám minuli zberné nádoby.

Vedeli ste, že použitý olej chodíme od našich klientov vyzdvihovať štandardne 1-krát za mesiac? Celý proces zberu tak máte automatizovaný a nemusíte zakaždým riešiť dohadovanie času. Pokiaľ však potrebujete olej z akýchkoľvek príčin odovzdať skôr alebo v inom čase ako obvykle, môžete nás kedykoľvek kontaktovať. Vyjdeme vám v ústrety.

5. Prispievate k šetreniu životného prostredia

Použité kuchynské oleje, ktoré nie sú správne zlikvidované, predstavujú významnú záťaž pre životné prostredie. Znečisťujú vodu a pôdu, čím spôsobujú úhyn živočíchov aj rastlín. Nehovoriac o tom, že upchávajú kanalizáciu. Tým, že ich necháte ekologicky zlikvidovať, si nielenže splníte vašu zákonnú povinnosť, ale zároveň prispejete k lepšej budúcnosti nás všetkých.

Vedeli ste, že ekologicky zlikvidované oleje môžu byť použité napríklad ako prísada do palív?

Ekologický zber olejov

K šetreniu životného prostredia prispievate aj tým, že si nechávate olej vyzdvihnúť priamo z vašej prevádzky – teda nikam kvôli tomu nejazdíte. Naša dodávka totiž počas dňa navštívi viacero prevádzok, vďaka čomu je zber maximálne efektívny a ekologický. Ak by ale každý prevádzkovateľ vozil použité oleje svojím vozidlom na zberné miesto, vyprodukoval by oveľa viac emisií.

6. Ušetríte peniaze

Nielenže ušetríte náklady na cestu a váš drahocenný čas, ktorý by ste strávili svojpomocným odvozom, ale okrem toho dostanete za každý mililiter odovzdaného oleja peniaze. Poskytujeme výhodný výkup použitých olejov, pričom vám vystavíme faktúru a peniaze odovzdáme v hotovosti. Presne tak, aj v tomto prípade maximálne bez starostí a maximálne výhodne.

frying pan g6c7343718 1920
Zdroj obrázka: pixabay.com

7. Ďalšie praktické benefity, ktoré sa oplatia

Keď sa rozhodnete spolupracovať s nami, získate viacero cenných benefitov. Napríklad, zapožičiame vám špeciálnu nádobu na zber použitého oleja, ktorú vám budeme pri každom zbere automaticky meniť za novú. Nemusíte si tak zháňať žiadnu provizórnu nádobu.

Zber kuchynského odpadu

Z vašej prevádzky v prípade záujmu odvezieme nielen použitý olej, ale aj kuchynský odpad. Vo všeobecnosti ide o dva druhy odpadov, ktoré sú častokrát považované za najproblematickejšie. Avšak, pri spolupráci s nami vám nebudú spôsobovať žiadne vrásky na čele.

Dovoz čistého oleja

Čo dodať na záver? Jednoducho, zabezpečíme vám kompletný olejový servis. V našich skladoch máme pripravené viaceré najobľúbenejšie druhy olejov za výhodné ceny. Stačí si len vybrať. Následne sa postaráme o dovoz priamo do vašej prevádzky. Opäť tak ušetríte váš drahocenný čas a nemalé finančné náklady. Navyše, budete mať istotu, že vo vašej kuchyni bude neustále k dispozícii dostatok čerstvého oleja.

Využite naše praktické služby aj vy a zefektívnite fungovanie vašej prevádzky! V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Ochotne vám poradíme a pomôžeme s napredovaním vášho podniku.

    Objednajte si olej – rýchlo a efektívne

    O všetko sa postaráme za Vás. Nový olej Vám doručíme a použitý zoberieme.
    Napíšte nám a my sa Vám obratom ozveme.

    ochrany osobných údajov