Kto môže využiť zber použitého kuchynského oleja?

Zber použitého kuchynského oleja ocení prakticky každý podnikateľ alebo manažér v gastro sektore. A nemusíte byť vyslovene obrovskou reštauráciou, aby vám táto služba dávala zmysel. Aj menšie bary či stánky s rýchlym občerstvením denne spotrebujú značné množstvo rastlinného oleja. Jeho odvoz externou spoločnosťou vám dokáže ušetriť nielen veľa času, ale v konečnom dôsledku aj nemalé finančné výdavky. Prečo by ste mali nad ním uvažovať aj vy?

service g9946244c4 1280
Zdroj obrázka: pixabay.com

Ako prebieha zber použitého oleja externou spoločnosťou?

Pokiaľ sa rozhodnete spolupracovať s externou spoločnosťou zabezpečujúcou zber použitého kuchynského oleja, napríklad s nami, získate viacero cenných benefitov. V prvom rade, odľahčíte vaše každodenné procesy od zdĺhavých aktivít. Ak prevádzkujete väčší gastro podnik, možno sa stretávate s tým, že použitý kuchynský olej je potrebné odvážať na zberné miesto každý druhý deň. Keď si transport riešite svojpomocne, zaberá vám pravdepodobne zbytočne veľa času.

Energia, ktorú môžete využiť efektívnejšie

Predstavte si, že by ste vôbec nemuseli riešiť agendu spojenú s odvozom použitého oleja. Vaši zamestnanci by sa mohli viac venovať tomu, na čom skutočne záleží – zákazníckemu servisu, vylepšovaniu jednotlivých jedál, prípadne iným zmysluplnejším aktivitám, ktoré vám vedia v budúcnosti priniesť lepšie výsledky.

A práve o tom je zber použitého kuchynského oleja. Môžete sa rozhodnúť, či využijete pravidelný, alebo jednorazový odvoz. Dohodneme si čas, ktorý vám najviac vyhovuje, vyzdvihneme nádoby s použitým olejom a zapožičiame vám čisté. Vy tak nemusíte riešiť žiadne papierovačky ani zdĺhavé svojpomocné odvážanie na najbližšie zberné miesto.

Nezabúdajte: Zber použitého oleja od TrafinOil je pre vás aj finančne výhodný. Oleje od vás totiž vykúpime za najlepšiu cenu – a v hotovosti. Nehovoriac o tom, že ušetríte náklady na palivo, ktoré môžu v mesačnom súčte predstavovať nemalú sumu.

Splnenie zákonných povinností

Pri vyzdvihnutí použitého kuchynského oleja vám automaticky dáme potvrdenie, ktoré môžete použiť ako doklad pre úrady. Každá gastro prevádzka má totiž povinnosť zabezpečiť si triedený zber oleja. Nesmiete ho vylievať do výlevky, toalety alebo kanalizácie. Porušenie tohto nariadenia vedia kontrolné inštitúcie ľahko zistiť a následne vám hrozia vysoké pokuty.

Vedeli ste, že zozbieraný použitý kuchynský olej sa dá využiť na výrobu biopalív, prípadne plastov? Jeho recyklácia má tak skutočne veľký význam pre nás všetkých.

Nielen odvoz, ale aj dovoz

Okrem toho, že odvezieme použitý kuchynský olej, zabezpečíme aj dovoz čistého. V našej ponuke máme viacero najobľúbenejších olejov používaných v gastro prevádzkach. Stačí si vybrať, o ktorý máte záujem a my ho doručíme priamo do vášho podniku. Opäť tak šetríte čas a náklady spojené s cestovaním a prepravou. Celý olejový servis môžete mať vďaka našim službám takmer úplne automatizovaný.Práve delegovanie procesov a automatizácia zdĺhavých aktivít vám dokáže ušetriť mnoho času. Vďaka tomu sa viete viac venovať rozvoju vášho podnikania, pričom môžete ľahšie predbehnúť konkurenciu a poskytnúť vašim zákazníkom lepšie služby.

group chefs working kitchen
Zdroj obrázka: freepik.com

Komu sa oplatí zber použitého oleja?

Mnohí podnikatelia a manažéri sa obávajú, že zber použitého kuchynského oleja je vhodný len pre veľké gastro prevádzky. Avšak, opak je pravdou! Určený je aj pre menšie podniky, ktoré denne obslúžia len niekoľkých zákazníkov. Naše služby sú prístupné každému, kto chce zefektívniť svoje fungovanie.

Reštaurácie

Najväčšie percento našich klientov tvoria reštaurácie. Tie prirodzene každý deň spotrebúvajú veľké množstvá tukov a olejov, ktoré sa používajú nielen na vyprážanie, ale aj v rámci studenej kuchyne. Práve preto vyžadujú častejší odvoz a dovoz olejov. Spolupracujeme však nielen s veľkými a známymi reštauráciami, ale aj s menšími podnikmi.

Bary a puby

Mnohé bary ponúkajú svojim zákazníkom aj menšie pochutiny – hranolky, vyprážaný syr, rezne a podobne. Na prípravu všetkých týchto jedál sú potrebné rastlinné oleje alebo živočíšne tuky, ktoré sa po použití postupne hromadia. Prirodzene sa tak musí zabezpečiť ich ekologická likvidácia. Síce obvykle nie sú v takých veľkých množstvách ako v reštauráciách, no aj v tomto prípade má ich odvoz veľký zmysel pre životné prostredie.

Mobilné stravovacie zariadenia

Kamióny s ponukou rôznych pochúťok sú obľúbeným stravovacím zariadením ako na akciách, tak pri atrakciách navštevovaných iba pár mesiacov v roku. Na prípravu kebabov či hranolčekov sa spotrebuje veľké množstvo oleja, ktoré je výhodné odvážať a dovážať prostredníctvom externej spoločnosti.

french fries g7e42557c3 1280
Zdroj obrázka: pixabay.com

Hotely

Veľké hotely aj menšie penzióny bývajú zvyčajne vybavené vlastnou reštauráciou, ktorá servíruje zákazníkom jedlá počas celého dňa. Spotreba oleja je veľká a zamestnanci sú častokrát vyťažení, aby stíhali napĺňať náročné požiadavky. Práve preto je efektívnym riešením zveriť olejový servis do rúk skúsenej firmy, napríklad TrafinOil.

Stánky na akciách

Na festivaloch, trhoch, koncertoch a ďalších podujatiach je obvykle najväčší dopyt po hranolkách, hamburgeroch, kebaboch a ďalších vyprážaných pochutinách. Majitelia stánkov musia vyhovieť obrovskému náporovému dopytu. Je pre nich dôležité, aby sa na 100 % venovali svojmu podnikaniu a neboli rozptyľovaní ďalšími aktivitami. Preto príde vhod odvoz a dovoz oleja, ktorý bez akýchkoľvek pochybností ušetrí čas a energiu.

Máte aj vy záujem o jednorazový či pravidelný odvoz a dovoz olejov? Neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom! Ochotne vám poradíme a zároveň vám pomôžeme nastaviť ten najefektívnejší harmonogram zberu olejov. Jednoducho, prispejeme k tomu, aby vaše podnikanie prosperovalo.

    Objednajte si olej – rýchlo a efektívne

    O všetko sa postaráme za Vás. Nový olej Vám doručíme a použitý zoberieme.
    Napíšte nám a my sa Vám obratom ozveme.

    ochrany osobných údajov