Ako sa prepravuje použitý kuchynský olej z gastro prevádzok?

Preprava použitého oleja z gastro podnikov na miesto ekologickej likvidácie robí mnohým prevádzkovateľom a majiteľom vrásky na čele. Pokiaľ ju riešia svojpomocne, zaberá veľmi veľa času, pričom môže narúšať iné procesy. Práve preto sa v tomto smere oplatí využívať služby skúsenej spoločnosti.

flesh g691382cec 1280
Zdroj obrázka: pixabay.com

Prečo je ekologická likvidácia oleja povinná?

Možno sa pýtate, prečo vlastne treba riešiť prepravu oleja a jeho ekologickú likvidáciu. Nebolo by jednoduchšie, ak by sme ho vylievali do drezu alebo toalety podobne ako špinavú vodu? Vedzte, že takýto prístup je veľmi nebezpečný.

Lepšia budúcnosť pre nás všetkých

Pokiaľ by ste použitý kuchynský olej vylievali do drezu či toalety, dostával by sa do kanalizácie, v ktorej môže spôsobiť vážne problémy. Usádza sa totiž na stenách , vytvára mazľavú hmotu a zapríčiňuje upchávanie potrubí. Nehovoriac o tom, že jeho výskyt vo vode či pôde je príčinou úmrtia mnohých rastlín a živočíchov.

Vedeli ste, že vylievanie použitého oleja do kanalizácie má za následok aj väčší výskyt potkanov a ďalších nežiadúcich živočíchov v blízkostí obydlí či podnikov?

Zberom a ekologickou likvidáciou použitého oleja teda chránite životné prostredie a prispievate k lepšej budúcnosti našej planéty.

Použitý olej sa dá efektívne zužitkovať

Slovenská vláda sa rozhodla uzákoniť povinný zber použitého kuchynského oleja, aby prispievala k šetreniu prírodných zdrojov a ochrane životného prostredia. Aj keď použitý olej môže na prvý pohľad vyzerať zbytočne, v skutočnosti sa dá efektívne zužitkovať.

V prevádzkach, ktoré sa venujú recyklácii, sú použité oleje najprv špeciálne čistené a zbavované nežiadúcich látok. Následne sa dajú použiť na výrobu ekologických palív do spaľovacích motorov, prípadne ako prísada v rámci produkcie plastov.

liver g555443a98 1280
Zdroj obrázka: pixabay.com

Kvalitná nádoba – základ bezpečnej prepravy oleja

V gastro prevádzkach sa denne vyprodukuje veľké množstvo použitého oleja. Nie je však efektívne voziť ho každý deň na miesto ekologickej likvidácie. Okrem toho, že by vám to zabralo veľa cenného času, to ešte aj „zhltne“ náklady na časté prepravovanie. V prvom rade je preto podstatné zabezpečiť jeho skladovanie. Najvýhodnejším riešením sú špeciálne uzatvárateľné sudy dostupné v rôznych objemoch.

Nezabúdajte: Je veľmi dôležité, aby bol sud určený na zber a skladovanie použitého oleja vybavený tesným uzáverom. Ten zabráni nielen vyliatiu použitého oleja, ale aj šíreniu zápachu.

Odporúčame využívať sudy, ktoré sú špeciálne určené na zber použitého oleja. Objem si zvoľte na základe vašich preferencií. Príliš veľké typy však obvykle nie sú ideálnou voľbou. Keď sú plné, ťažko sa s nimi manipuluje. Nehovoriac o tom, že ich preprava môže byť o čosi komplikovanejšia.

Ušetrite pri preprave oleja

Ak budete voziť použitý kuchynský olej z vašej gastro prevádzky na miesto ekologickej likvidácie svojpomocne, pravdepodobne vám to zakaždým zaberie niekoľko desiatok minút času. Musíte si tak prispôsobiť rozvrh dňa a posunúť iné dôležité úlohy. Pokiaľ nechcete mať v tomto smere žiadne starosti, ideálnym riešením je využiť našu službu zberu použitého oleja. Tá je nielen komfortná, ale aj cenovo výhodná!

banana g63d5ab8c8 1280
Zdroj obrázka: pixabay.com

Preprava oleja bez rizika

Nádoby pred prepravou starostlivo skontrolujeme. Zameriame sa hlavne na to, či nehrozí ich vyliatie a únik oleja do okolitého prostredia. Následne ich spoľahlivo uložíme do našej dodávky a odvezieme na miesto recyklácie.

Flexibilita na prvom mieste

Pokiaľ sa rozhodnete pre spoluprácu s nami, môžete si vybrať, či využijete jednorazový alebo pravidelný odvoz použitého oleja. V dohodnutom čase, keď vám to bude najviac vyhovovať, prídeme olej vyzdvihnúť priamo do vašej prevádzky. S prepravou tak nebudete mať vôbec žiadne starosti.

Benefit pre vás: Našim klientom zapožičiavame zberné nádoby na použitý olej. Pozor, ZADARMO! Nemusíte si tak zháňať vlastné nádoby a plytvať finančnými prostriedkami. Pri vyzdvihnutí plnej nádoby vám ju automaticky vymeníme za druhú, čistú.

Potvrdenie o ekologickej likvidácii

Použitý kuchynský olej od vás vykúpime a zaplatíme zaň v hotovosti, pričom vám automaticky vystavíme aj potvrdenie. Takýmto potvrdením sa môžete v prípade potreby preukázať úradníkom alebo kontrolám. Predstavuje totiž doklad o tom, že olej z vašej gastro prevádzky bol odovzdaný na ekologickú likvidáciu, pričom ste si splnili zákonnú povinnosť.

Využite aj naše ďalšie praktické služby

Okrem toho, že zabezpečíme spoľahlivú prepravu použitého kuchynského oleja z vašej prevádzky, vieme zároveň doviezť nové oleje podľa vášho výberu. Touto službou vám pomôžeme ušetriť ešte viac času, ktorý môžete následne efektívne využiť na zveľaďovanie a napredovanie vašej prevádzky.

Máte aj vy záujem o naše služby? Neváhajte nás kontaktovať!

    Objednajte si olej – rýchlo a efektívne

    O všetko sa postaráme za Vás. Nový olej Vám doručíme a použitý zoberieme.
    Napíšte nám a my sa Vám obratom ozveme.

    ochrany osobných údajov